Kalite, hijyen ve tazeliğin büyük önem taşıdığı Madamın Kahvesi ürünlerini özenle  paketleniyoruz.Ancak taşımadan kaynaklanabilecek sorunları engellemek amacıyla, siparişinizi kargo şirketinden teslim almadan önce sipariş verdiğiniz ürünleri kontrol etmenizi rica ediyoruz.Hızlı bozulan ürünler, gıda ürünleri, tek kullanımlık ürünler nitelikleri itibariyle iade edilemeyecek ürünlerdir ve bu ürünlerde Alıcı’nın iade hakkından yararlanması mümkün olmayacaktır.Hediyelik eşya, kırılacak eşya vb. ürünlerde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Bozuk, açılmış, yırtılmış ambalajlı ürünlerimizi veya kırık, hasarlı olduğunu fark ettiğiniz ürünleri teslim almadan kargo şirketine iade etmeniz gerekiyor.Kargo şirketi ücretsiz olarak kapıda ürünleri teslim alıp tarafımıza teslim edecek, siz ayrıca bir ücret ödemeyeceksiniz.

 

 

Ürünler kargonuzun size ulaştığı günden itibaren 7 gün içerisinde iade edilebilir.

 

 

 

İade etmek istediğiniz ürünlerin PTT kargo üzerinden gönderim masrafını Madamın Kahvesi üstleniyor.Diğer firmalar ile iade yapmak istenmesi durumunda masraflar alıcı tarafından karşılanmaktadır.

 

 

 

İade ettiğiniz ürünler Madamın Kahvesi yetkilileri tarafından teslim alındığında size bilgi mesajı ulaşacaktır. Bunu takip eden 7 iş günü içerisinde ödediğiniz tutar kredi kartınıza/vermiş olduğunuz banka bilgilerine  iade edilecektir.

 

 

 

İade edeceğiniz ürünleri Madamın Kahvesi Genel Merkez - Cumhuriyet Mah. No.49 Bozcaada/Çanakkale adresine gönderebilirsiniz.

İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış ,kapağı açılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

 

 

 •  

  Özel kargo firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Madamın Kahvesi Online Mağaza tarafından telafi edilir.

  Zarar görmüş paket durumunda;
  Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

  Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

  Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

  - Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Madamın Kahvesi Online Mağaza''ya bildirilmelidir. Madamın Kahvesi Online Mağaza en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

  Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz olduğu durumda  0532 606 7187 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattımızı arayabilir ya da iletişim formundan yazabilirsiniz.

  Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı sipariş oluşturduğunuz ismi bildiriniz.

   

 •  

  TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Bunların dışında kalan orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kapağı açılmamış,kullanım hatası sonucu zarar görmemiş tüm ürünler iade edilebilir.

  Ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

  Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

  Ürünün faturası gönderilmemişse, eksikse iade kabul edilmez. İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir.

  Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.

  İadesi yapılacak ürünler Madamın Kahvesi Online Mağaza'nın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.

  Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yeralmaktadır.

  Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

   MADDE 6- İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 

6.1 SATICI, ALICI’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, Ürün’ü teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde Ürün’ü SATICI’ya iade etmek şartıyla Sözleşme’den cayma hakkının var olduğunu, kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.2. ALICI, iade edilecek Ürün’ün faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak, cayma hakkının kullanılmasından itibaren 10 (on) gün içinde PTT Kargo firması ile SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.3 SATICI, ALICI’nın işbu Sözleşme’nin 6.1. numaralı maddesine göre cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde varsa Ürün’ün teslim masrafları hariç olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri ALICI’ya tek seferde iade etmekle yükümlüdür.

6.4. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, Ürün Bedeli, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 (on dört) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ila 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir. Kredi kartı ile taksitli / vadeli yapılan ödemelerde, bankanın ilgili uygulamaya ilişkin kuralları geçerli olacaktır ve iade de banka tarafından taksitli/vadeli olarak yapılabilecektir.

Cayma hakkını kullanan ALICI, ödemeyi kredi kartı ile ödeme dışında bir ödeme yöntemiyle gerçekleştirdiyse, bedel iadesinde ödeme yöntemini sağlayan aracı firmadan kaynaklanan nedenlerle gecikme olması halinde, bu gecikmeden SATICI’yı sorumlu tutulmaz.

6.5. ALICI’nın Ürün’ü süresi içerisinde iade etmesi cayma hakkının kullanılmasının ön koşulu olup, ALICI, Ürün’ü iade etmediği takdirde cayma hakkını kullanamayacaktır.

6.6 Cayma hakkının kullanılmasından doğan masraflar ALICI’ya aittir.

6.7. Alıcı, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesinde belirtilen ve aşağıda sayılan hallerde cayma hakkını kullanamayacağını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

j) ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal ve hizmetler.